Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Buenos Aires /Argentyna

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Z namiętności do tanga i piłki nożnej, czyli Boskie Buenos Aires jako kolejna kulturowa perła na mapie świata. Szum milionowej metropolii połączony z kameralnymi dzielnicami o kolonialnym charakterze z pewnością zasługuje na miano „Paryża Południa”. Dynamika, żywotność i różnorodność jako synonimy Buenos Aires widoczne są w tym miejscu na każdym kroku. Charakter miasta osiada na skórze tuż po przybyciu, wystarczy zjeść wołowego steka i odwiedzić kontrastowe Palermo, aby na długo pozostać w argentyńskim klimacie. Na smakoszy czekają malfatti – pierogi z serem i szpinakiem o 40-sto letniej tradycji, oraz rzecz jasna argentyńskie wino, po którym można próbować rozszyfrować Piropo – błyskotliwe sentencje umieszczone w formie kolorowego grafitti. Jeśli mowa o kolorach nie sposób pominąć palety barw w dzielnicy La Boca. Ta portowa dzielnica Buenos Aires zachwyca wąskimi uliczkami i bajecznie kolorowymi budynkami z drewnianymi okiennicami. A co powiecie na tango? Takie na żywo, tańczone na ulicy przez przypadkowych ludzi, którzy… zwyczajnie przechodzili obok i nagle zapragnęli zatańczyć? Nie możliwe? W Buenos Aires wszystko jest możliwe…

Zwiń
Kiedy jechać do Buenos Aires?

Kiedy jechać do Buenos Aires?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Antarktyda – rejs na siódmy kontynent

Od 59900 zł

Antarktyda, Argentyna - Buenos Aires, Ushuaia, Antarktyda

Wybierzcie się w podróż na Antarktydę – oszałamiającą przygodę na ostatnim z kontynentów! Poczujcie się jak odkrywcy z początków XX wieku, rozkoszując się równocześnie luksusami nowoczesnego statku. Wszystko zacznie się w magicznej Ushuaia – miasteczku na krańcu świata. Następnie miniecie legendarny, niebezpieczny przylądek Horn oraz poczujecie silne wiatry w Cieśninie Drake’a, później czekają Was niezapomniane wrażenia na Szetlandach Południowych i Półwyspie Antarktycznym. Groźne, dramatyczne krajobrazy oraz urocze pingwiny i lwy morskie wprawią Was w zachwyt, zdjęcia pozostaną jako wspaniała pamiątka, a Wam pozostanie miano zdobywcy tego najodleglejszego z lądów!

Argentyna i Chile – krajobrazy południa

Od 22500 zł

Argentyna, Chile - Buenos Aires, El Chalten, El Calafate, Torres del Paine, Punta Arenas, Santiago

Wybierzcie się na głębokie południe kontynentu amerykańskiego i odkryjcie patagońskie krajobrazy sięgające aż po sam horyzont! To właśnie tutaj strzeliste skalne szczyty przebijają błękit nieba, a jęzory wiecznych lodowców zasilają krystalicznie czyste jeziora. Miłośnicy trekkingów docenią majestat Fitz Roy’a oraz trzy wieże Torres del Paine, amatorzy wielkomiejskiego stylu dadzą się porwać gorączkowemu rytmowi Buenos Aires, wino z winnic uderzy Wam do głowy, a kolonie pingwinów na Islas Magdalenas poruszą nawet najbardziej zatwardziałe serca. Wakacje w Argentynie i Chile to niezapomniana przygoda na końcu świata!

Argentyna & Brazylia Exclusive

Od 29200 zł
Exclusive

Argentyna, Brazylia - Buenos Aires, Ushuaia, El Calafate, Iguazu, Rio de Janerio

„Paryż Południa”, czyli Buenos Aires – miasto namiętności, wina i tanga. Potem Patagonia legendarna kraina jezior na czele z najodleglejszym zakątkiem świata. Zmrożone powietrze jednego z największych lodowców na Ziemi i gorąca samba na Copacabanie. To tylko część atrakcji podczas wyprawy do Ameryki Południowej!

Skarby północnej Argentyny

Od 17500 zł

Argentyna - Buenos Aires, Salta, Wodospady Iguazu, Rio de Janerio

Na początek Boskie Buenos, w którym na ulicach buzuje tango, a klimatyczne uliczki z lokalami w stylu vintage pochłaniają bez reszty. Później północno-zachodnia prowincja i góry, gdzie widoki zapierają dech w piersiach, a kontakt z naturą przyprawia o dreszcze. Zobaczycie historyczne miasteczka doliny Calchaqui, antyczne ruiny w Pucara i kolorowe wzgórza w Purmamarca. Następnie zachwycą Was majestatyczne wodospady Iguazu, a na koniec Brazylia i tętniące życiem Rio de Janeiro!

Buenos Aires & Patagonia

Od 22500 zł

Argentyna - Buenos Aires, Puerto Madryn, Ushuaia, El Calafate, Iguazu

Najpierw namiętność i energia Buenos Aires, potem przyrodnicze zamieszanie w Puerto Madryn – kolonie lwów morskich i pingwinów. Następnie nieziemskie widoki – klifowe wybrzeża, torfowiska, czy połacie zielonych łąk Ziemi Ognistej. Na koniec chłód jednego z największych lodowców na Ziemi. To wszystko i wiele więcej podczas wyprawy na koniec świata, do Argentyny!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Buenos Aires

Buenos Aires

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować