Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Algarve /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Algarve, położony na południu Portugalii region i kraina historyczna, ciągnie się wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, od Przylądka Świętego Wincentego na zachodzie do rzeki Gwadiany na wschodzie. Od zachodu i południa oblewają go wody Atlantyku, a według niektórych tutejsze wybrzeże należy do najpiękniejszych w całej Europie. To ponad setka szerokich, piaszczystych plaż, malownicze skalne klify, nieokiełznany Atlantyk, dziesiątki pól golfowych, fantastyczne miejscówki do surfowania, dzika przyroda rozlewisk i piaszczystych wysp, a do tego – balsamiczny, bardzo łagodny klimat, z ponad 300 słonecznymi dniami w roku. Nie zapominajmy też o wybornej kuchni, dzięki burzliwej historii styku kultur Europy i Afryki, przesiąkniętej różnymi wpływami. W jednym z folderów reklamujących Algarve pada zdanie: „Od trzech tysiącleci Fenicjanie, Kartagińczycy, Grecy, Rzymianie, Goci, mieszkańcy Maghrebu i Maurowie robili to samo co Wy – przyjeżdżali tutaj”. I faktycznie, region ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Nie znaczy to na szczęście, że nie znajdziecie tu niemal bezludnych, zacisznych miejsc, w których będziecie mogli w spokoju rozkoszować się urokami natury.

Wybrzeże Algarve dzieli na dwie części: Sotavento, czyli „stronę zawietrzną” i Barlavento, „stronę nawietrzną”. Pierwsza z nich, spokojniejsza i mniej turystyczna, pełna długich, piaszczystych plaż i idyllicznych lagun, ciągnie się na wschód od stolicy Faro aż do granicy hiszpańskiej. Druga rozciąga się na zachód od Faro aż po Przylądek Świętego Wincentego. Tutejsze plaże należą do najpiękniejszych na świecie, a klify i skalne kolumny sterczące z morza nadają krajobrazowi dramatyzmu. Ceną za to jest jednak większy tłok i mniej kameralne miejscowości, nastawione na turystów.

Zwiń
Kiedy jechać do Algarve?

Kiedy jechać do Algarve?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Vila Vita Parc 5*

Od 9800 zł

Portugalia - Algarve

7 nocy w hotelu Vila Vita Parc 5* z przelotem i transferami

Pine Cliffs 5*

Od 8900 zł

Portugalia - Algarve

7 nocy w hotelu Pine Cliffs 5* z przelotem i transferami

Lizbona i Algarve Exclusive

Od 15 400 zł
Exclusive

Portugalia - Lizbona, Algarve

Wspaniałe złociste plaże i górujące nad nimi majestatyczne klify, niezwykłe formacje skalne i jaskinie, turkusowa woda i niewielkie miasteczka na brzegu morza – południowe wybrzeże to bez wątpienia idealne miejsce na wykwintne wakacje w Portugalii. Ekskluzywne hotele, w których można zapomnieć o codziennych obowiązkach, restauracje serwujące owoce morza i gustowne kafejki, gdzie wypijecie kawę w towarzystwie artystycznej bohemy… Doskonałym uzupełnieniem wycieczki do Portugalii będzie zwiedzanie Lizbony – romantyczne zachody słońca z tarasu na dachu hotelu, podróże kultowym, żółtym tramwajem i spacery pośród perełek neoklasycystycznej architektury…

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Algarve

Algarve

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować