Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Camp Du Desert

Senegal – Pustynia Lompoul

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Camp Du Desert – Esprit d’Afrique, obóz położony na pustyni Lompoul składa się z dwóch części. W pierwszej z nich, Reve de Nomade, Goście znajdą 7 eleganckich, mauretańskich namiotów o powierzchni 36 m2 i 49 m2, utkanych z wielbłądziej wełny, wyposażonych w szerokie łóżko podwójne oraz dwa pojedyncze, i składających się z sypialni i części wypoczynkowej oraz przestronnej, częściowo zewnętrznej łazienki z prysznicem. W części Classic znajduje się 15 namiotów z białej bawełny, wyposażonych w dwa pojedyncze łóżka i niewielką łazienkę z prysznicem.

Gospodarze obozowiska zapraszają Gości na powitalny koktajl, a następnie na trzydaniowy, senegalski obiad w namiocie restauracyjnym, zakończony pokazem tańca i koncertem tutejszej muzyki. Śniadanie w formie bufetu jest dość skromne. Po zachodzie słońca obóz oświetlają latarnie, wtedy też (od 19:00 do 21:00) we wspólnej części dostępne jest bezpłatne Wi-Fi. Dużym atutem jest bogata oferta aktywności, zarówno dodatkowo płatnych (jazda na wielbłądach, spacer po sawannie i wioskach, kurs gry na instrumentach lub tańca, spotkanie z lokalną ludnością, piknik na plaży), jak i zawartych w cenie pobytu (wypożyczenie deski do zjeżdżania z wydm, pieczenie chleba, krótki kurs języka peul, gry na perkusji i tańca).

Oficjalna strona obozowiska: www.espritdafrique-senegal.com/camp-du-desertDlaczego polecamy

  • Wygodne, ładnie urządzone mauretańskie namioty
  • Bogata oferta aktywności
  • Pokaz miejscowych tańców i muzyki


Zwiń
Galeria

Obozowisko pośród pustyni, oferujące noclegi w tradycyjnych namiotach i niezapomnianą, autentyczną atmosferę.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Senegal – wrota do Afryki

Od 8900 zł

Senegal - Dakar, Jezioro Retba, Saint Louis, Pustynia Lompoul, Delta du Saloum, Mbour

Senegal, nazywany „zimowym słońcem Francji”, to kraj o urodzie zaskakującej i nieoczywistej. Odkryjecie tu chaotyczny urok Dakaru, sentymentalny klimat kolonialnego Saint Louis, zadziwiający kolor Jeziora Retba oraz bogactwo i zróżnicowanie przyrody Delty du Saloum i zanocujecie na jednej z najpiękniejszych pustyń Afryki. Na koniec Waszej podróży po Senegalu zanurzycie się w atmosferze autentycznego rybackiego miasteczka, wypoczywając na miękkim piasku Mbour!

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować