Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Rimba Ecolodge

Indonezja – Sungai Pinang

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Absolutnie nietuzinkowe miejsce w pobliżu rybackiej wioski Sungai Pinang w zachodniej Sumatrze. Miejsce tak odizolowane, że nie sposób tu trafić przypadkiem. Otoczone z jednej strony Oceanem Indyjskim, a z trzech pozostałych lasem deszczowym. To Ecolodge z misją, działający na wielu polach. Właściciele angażują się w projekty wspomagające ochronę lasów deszczowych, zagrożonych gatunków, takich jak żółwie wodne czy dzioborożce, współpracują z centrum recyklingu. W Ecolodge Rimba nie zaznacie wielu luksusów zachodniej cywilizacji. Luksusem będzie bliski kontakt z przyrodą. Na pewno nie będziecie się tu nudzić. Goście mogą skorzystać z wycieczek niebiańską wyspę Marak oraz półwysep Pemutusan i przyjrzeć się działalności organizacji opiekującej się żółwiami, odwiedzić okoliczne wodospady i pola ryżowe, wędrować po dżungli, łowić ryby z tradycyjnego canoe snorkelować, popływać kajakiem lub poleniuchować w hamaku. W obiekcie działa restauracja połączona ze strefą relaksu, w której znajdziecie bibliotekę i gry planszowe. Serwuje dania kuchni lokalnej, również dla wegetarian, a wieczorem świeżą grillowaną rybę, przy ognisku i dźwiękach gitary.

Obiekt oferuje proste domki na plaży wykonane z naturalnych materiałów jak drewno kokosowe, bambus, rattan, kamień. Meble zostały wykonane przez lokalnych rzemieślników. Każdy domek posiada łazienkę, częściowo na świeżym powietrzu, łóżka z moskitierami i zadaszoną werandę.

Strona hotelu: rimba-ecoproject.com/en/the-ecolodge/Dlaczego polecamy

  • W Rimba Ecolodge można poczuć prawdziwą, egzotyczną Indonezję, być blisko dziewiczej natury i lokalnego, tradycyjnego życia
  • Goście mogą skorzystać z wielu ciekawych aktywności i wycieczek
  • Obiekt promuje odpowiedzialną turystykę i wspiera ekologiczne projekty


Zwiń
Galeria

Wyjątkowy obiekt z dala od cywilizacji otoczony lasem deszczowym i dziewiczą plażą. Zasmakuj w ekoturystyce!

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Grand Tour d’Sumatra

Od 14400 zł

Indonezja - Medan, Tangkahan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Sipirok, Bukittinggi, Sungai Pisang, Kuala Lumpur

Sumatra to dymiące wulkany, gęsty las deszczowy, dżungle, wąwozy i rwące rzeki, a przede wszystkim jedno z dwóch ostatnich miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć orangutany na wolności. Fantastyczna dzika przyroda, zakwaterowanie w lodge’ach na łonie natury, podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, wizyty w wioskach mniejszości etnicznych – podróż na Sumatrę to Indonezja w prawdziwie egzotycznym wydaniu!

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować