Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Adrére Amellal

Egipt – Siwa

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Czterogwiazdkowy butikowy lodge Adrére Amellal znajduje się nad słonym jeziorem Siwa w oazie o tej samej nazwie. Jest oddalony o około 15 km od centrum miasta Siwa, dzięki czemu Goście mają zagwarantowaną względną intymność i ciszę. Dodatkowym atutem jest okolica hotelu, która zapewnia Gościom obcowanie z unikatową naturą obszaru pustynnego oraz dominującą nad obiektem Białą Górą, a także najcenniejszym skarbem pustyni – zbiornikiem wodnym. Hotel zbudowany jest z naturalnych surowców w tradycyjnym stylu. Jako budulec wykorzystano kershew, czyli mieszankę suszonej na słońcu soli, gliny oraz słomy, a także piaskowców. Posiłki, przyrządzane z produktów wyhodowanych na terenie oazy i dostępne w formule all inclusive, serwowane są zarówno w grocie, jak i na patio z widokiem na pustynię oraz bezpośrednio pod palmami. W ofercie wycieczek znajduje się m.in. jazda konna po pustyni i przejażdżki pojazdami 4×4 po wydmach. Do dyspozycji Gości jest basen zewnętrzny, zasilany naturalnym strumieniem.

Hotel oferuje zakwaterowanie w 40 pokojach z prywatnymi łazienkami, w czterech różnych typach: Single Desert Rooms, Double Desert Rooms, Special Desert Rooms oraz Salt Suites. Do minimalistycznego wystroju wnętrz wykorzystano drewno palmowe i ręcznie tworzone tkaniny, a przestrzeń oświetlają świece z wosku pszczelego, będące tu jedynym źródłem światła z powodu braku elektryczności w obiekcie. W zimniejsze noce łóżka ogrzewane są termoforami, a pokoje – niewielkimi piecykami.

Oficjalna strona hotelu: www.adrereamellal.comDlaczego polecamy

  • Bezpośrednia łączność z pustynnym środowiskiem z dala od zgiełku miejscowości
  • Obiekt zbudowany w zgodzie z naturą, klimatyczne, gustownie urządzone wnętrza
  • Pyszna lokalna kuchnia


Minusy

  • W obiekcie nie ma elektryczności, co wiąże się z brakiem oświetlenia oraz dostępu do Wi-Fi
Zwiń
Galeria

4* unikatowy hotel all inclusive znajdujący się w oazie Siwa tuż nad słonym jeziorem. Zbudowany z tradycyjnych materiałów pozwala na bezpośrednią łączność z pustynnym środowiskiem.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować