Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Mangalemi

Albania – Berat

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Czterogwiazdkowy hotel Mangalemi, położony w historycznym centrum dzielnicy Mangalem, na początku drogi prowadzącej do zamku Berat, jest pierwszym hotelem otwartym w Beracie po upadku systemu komunistycznego w 1991 roku. Zbudowany na pomysłowo wyeksponowanych w częściach wspólnych ruinach XVIII-wiecznej rezydencji Paszy Beratu, odzwierciedla tradycyjną architekturę i bałkańskiego ducha dzięki subtelnemu połączeniu drewna i kamienia. Na terenie hotelu znajduje się ogród, a także restauracja serwująca lokalne specjały przygotowywane z produktów pochodzących z tutejszego targu. Goście mogą też degustować tu najrozmaitsze rodzaje raki i win z miejskich winnic. Restauracja oferuje dwa pomieszczenia wewnątrz budynku, zadaszoną werandę oraz taras z widokiem na miasto, idealny do rozkoszowania się poranną kawą.

Pokoje są dość skromnie wyposażone, jednak całkiem udatnie łączą tradycyjny, rustykalny wystrój ze wygodą. Wszystkie dysponują klimatyzacją, TV, lodówką oraz prywatną łazienką z wanną lub prysznicem. Wi-Fi jest dostępne na terenie całego obiektu.

Strona hotelu: mangalemihotel.comDlaczego polecamy

  • Unikatowa lokalizacja i niepowtarzalna atmosfera
  • Restauracja specjalizująca w kuchni regionalnej


Minusy

  • Goście ceniący luksus mogą uznać, że standard hotelu jest zbyt niski
Zwiń
Galeria

Przytulny 4* obiekt o niepowtarzalnym klimacie w sercu Beratu. Idealna baza wypadowa dla chcących poznać okolicę.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Uroki południowej Albanii

Od 11000 zł

Albania - Tirana, Berat, Permet, Gjirokastra, Saranda, Dhermi

Albania – baśniowa kraina wtulona między morze i góry, ostatni bastion Europy wciąż jeszcze nieodkrytej i nieskażonej masową turystyką, przez lata oddzielona od reszty świata kurtyną betonowych bunkrów… Jeśli chcecie poznać mniej oczywistą stronę tego fascynującego kraju, odkryć wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Berat, Gjirokastrę i Butrint, pokosztować wina z najlepszych winnic, zażyć kąpieli w naturalnych źródłach termalnych w Benji, spłynąć jedną z ostatnich dzikich rzek w Europie i cieszyć się morzem i słońcem na najpiękniejszych plażach wybrzeża jońskiego w Sarandzie i Dhermi – zapraszamy na wycieczkę do Albanii!

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować