Trekking po Sokotrze lub wycieczka objazdowa po tajemniczej wyspie

06.12.2022

Jeśli podobnie jak my marzycie o odkrywaniu zupełnie nowych, fascynujących miejsc, zapraszamy na całkowicie unikatową wyprawę! Przed Wami Sokotra – wyspa jak z innego wymiaru, nazywana najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi, która oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowite krajobrazy, drzewa liczące nawet 20 milionów lat – gigantyczne smocze drzewa, pękate róże pustyni, przedziwne drzewa ogórkowe – będziecie przecierać oczy ze zdumienia zastanawiając się, czy wzrok Was nie myli! Poczujecie się tu zresztą jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego, a obecnie odwiedza ją zaledwie nieco ponad tysiąc osób rocznie.

Podczas wycieczki z prywatnym przewodnikiem, kierowcą i kucharzem zwiedzicie najpiękniejsze zakątki wyspy: zajrzycie do parków narodowych, popływacie po wspaniałych lagunach, odkryjecie potężne wydmy i głębokie jaskinie, posnorkelujecie na rafie koralowej… Nocować będziecie w namiotach w obozowiskach położonych w najbardziej malowniczych miejscach Sokotry, na wyciągnięcie ręki mając całą jej oszałamiającą przyrodę.

A może marzy się Wam jeszcze bardziej ekstremalna przygoda i doświadczanie tego niesamowitego miejsca z wysokości grzbietu wielbłąda i na własnych nogach? Zapraszamy za sześciodniowy trekking, połączony z wycieczką objazdową, podczas którego wędrować będziecie z północy na południe przez szalenie różnorodne krajobrazy – od stolicy, przez Góry Haggeher, Kanion Derhur, Las Firmihin i Płaskowyż Diksam, na wydmy Plaży Ameq.

Czy już pakujecie walizki? Na wycieczkę objazdową zapraszamy w terminie 20.03.2023–29.03.2023 roku, w cenie 15.200 zł + 300 USD/os., a na wycieczkę połączoną z trekkingiem w terminie 20.03.2023–05.04.2023 roku, w cenie 19.800 zł + 300 USD/os. 

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, Marcin chętnie udzieli Wam wszystkich informacji (tel. 883 180 001).

Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować