Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Nasza Malezja

19.03.2018 / Ewa / Krzysztof

"Nasza Malezja" to wyprawa perfekcyjnie zaaranżowana przez biuro Planet Escape w trakcie której wszystkie jej elementy od hoteli poprzez transporty z miejsca na miejsce, przewodników były bez zarzutu. Malezja to cała masa wrażeń od zaskoczenia, zdziwienia, zachwytu. Wielokulturowość, nowoczesność i tradycja. Wszystko żyjące w słońcu, palmach i uśmiechniętych ludziach. To wszystko można zobaczyć w Kuala Lumpur. A co zaskakuje? Czystość ulic, chodników parków czy skwerów.

Wieże Petronas Tower to symbol Kuala Lumpur i obowiązkowy obiekt wycieczek. Polecamy wieczorem gdy są bajecznie oświetlone. Kuala Lumpur to także najnowocześniejsza architektura tonąca w zieleni.

Prowincja Sabah na Borneo to dżungla , niekończące się tereny lasów deszczowych pełne wspaniałej roślinności ,głosów, najwyższych drzew świata, wielu gatunków małp.Płynąc ogromną rzeką Kinabatangan w kolorze kawy z mlekiem, przecinającą dżunglę po obu brzegach skaczą i biegają małpy, nosacze, orangutany, kolorowe ptactwo no i dzioborożce, symbol Malezji. Dżungla na Borneo to jeszcze świat prawdziwej natury.

Rzeka Kinabatangan wczesnym rankiem z parującą dżunglą.Warto odwiedzić sierociniec orangutanów z którymi łączy nas 96% wspólnego DNA i zostać rodzicem adopcyjnym której z sierot wpłacając niewielką sumę lub po prostu obserwować ich zabawy.

Kota Kinabalu główne miasto Sabah tętniące życie z wielkim portem rybackim kontrastującym z nowoczesnymi budynkami. Nocny targ to obraz wszystkiego co można wyprodukować i sprzedać a także w tłumie miejscowej ludności zapoznać się z autentyczną kuchnią malezyjską.

Perhentiany to dwie wyspy mniejsza i większa. Turkusowe morze, wspaniałe zachody słońca , przemili gospodarze ośrodka gdzie spędziliśmy parę dni. Do rafy parę metrów a podziwianie jej we wszystkich formach i kolorach to czysta fantazja.Cudownie szmaragdowe ciepłe pełne życia morze biały piasek i dźwięki dżungli.
To "nasz" dom na parę dni , może skromny ale w którym niczego nie brakowało a najważniejsze że na samej plaży , kilka kroków do morza i kilka metrów do rafy.

Dziękujemy Planet Escape i wszystkim polecamy!

Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować