Nieodkryta Kolumbia z pilotem!

28.06.2017

Plantacje kawy, koralowe wyspy, kolonialne miasteczka, dzikie plaże na wybrzeżu karaibskim, ślady Pablo Escobara w Medellin, unikalna kultura i najmilsi ludzie na świecie.

Grupa do max. 20 osób. Mamy jeszcze 6 miejsc!

TERMIN: 24.02 – 11.03.2018

CENA: 13 600 zł od os.

PILOT: Marcin Molicki

PROGRAM

1. ENERGICZNA BOGOTA 

W trakcie pobytu w Bogocie zaplanowaliśmy wycieczkę z przewodnikiem, w trakcie której zobaczycie –  Plaza de Bolivar, katedrę, muzeum Botero oraz słynne na całym świecie bogockie Muzeum Złota. Na koniec zwiedzanie Santuario de Moserrate, symbolu miasta oraz kolonialnej dzielnicy Usaquen, gdzie pójdziemy za festyn
uliczny. W planie również wycieczka do Zipaquira, gdzie zobaczycie unikatową Solną Katedrę – kościół wybudowany pod ziemią, wewnątrz opuszczonej kopalni soli.

2.  ZONA CAFETERA – WĘDRÓWKI PO PLANTACJACH KAWY

W planie wędrówka do lasu mglistego, który rośnie tylko w strefie międzyzwrotnikowej, zwiedzanie miasteczka Salento, z kolorowymi balkonikami, placem miejskim, sklepikami rzemieślników oraz punktem widokowym Cocora. W tradycyjnej wiosce Filandia zobaczycie kolonialne domy i sklepy z kawą oraz kawiarnie. Możecie tu zanurzyć się w regionalnej atmosferze i chłonąc regionalnego ducha tego miejsca. Odwiedzicie również plantację kawy, gdzie poznacie od kuchni cały proces powstawania kawy.

3. MEDELLIN – SZLAKIEM PABLO ESCOBARA

W Medellin czeka nas wycieczka szlakiem Pablo Esobara. Przejazd kolejką gondolową, która jest podstawowym środkiem transportu w mieście. Zwiedzanie
dzielnicy związanej z Pablo Escobarem, słynącym z okrucieństwa baronem narkotykowym. Przejdziecie przez dzielnicę, gdzie 700 domów zostało zbudowanych dla ubogich obywateli.

4. PARK TAYRONA, PLANTACJA LA JORARA I SANTA MARTA

Relaks na plaży u skraju dżungli i 2 noce na pięknej plantacji. Plantancja La Jorara zlokalizowana jest nad samym Morzem Karaibskim, w otoczeniu tropikalnych drzew, u podnóża gór Sierra Nevada. Czekają na Was spacery po dziewiczych rejonach, dostęp do prywatnej plaży i niesamowicie pyszna, ekologiczna kuchnia z tropikalnych owoców i warzyw prosto z plantacji.  W programie wycieczka do Parku Narodowego Tayorona – miejsca, gdzie dżungla spotyka się z morzem, tworząc jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Przejazd do Santa Marta, która słynie z najlepszej na wybrzeżu karaibskim kuchni, której dedykowana jest wypchana po brzegi restauracjami uliczka Callejon de Restaurantes.

5. KORALOWA WYSEPKA SAN ANDRES

San Andres to mały, karaibski raj. Wybrzeże otaczają wyniosłe skały, które nadają okolicy baśniowy charakter. To wymarzone miejsce do nurkowania i uprawiania innych sportów wodnych, wędkowania, spacerów, trekkingów czy odpoczynku mniej aktywnego.

6.  ROMANTYCZNA CARTAGENA

Będziecie mogli odkryć tu wszystko od licznych, historycznych ruin, parków, muzeów, kolorowych uliczek, po kulinarne szaleństwo w skrzętnie pochowanych knajpkach i nocną eksploatację miasta. W Cartagenie wycieczka z przewodnikiem.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot międzynarodowy
 • Przeloty wewnętrzne
 • Wszystkie transfery
 • Noclegi ze śniadaniami
 • Obiadokolacje
 • Wycieczki po Bogocie, Medellin, Cartagenie
 • Wycieczka na plantację kawy
 • Wycieczka do Parku Narodowego Tayrona
 • Wszystkie bilety wstępów
 • Ubezpieczenie
 • Escape Box
 • Opieka polskiego pilota

Dodatkowych informacji udziela Marcin 

883 180 001 lub marcin.molicki@planetesape.pl

Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować