Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Homestay

Indonezja - Bali

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rodzinny dom naszego przedstawiciela w Indonezji, to przepiękna, tradycyjna posiadłość usytuowana w niewielkiej wiosce Bangli, w której niegdyś urzędowała dynastia Gelgel. Urokliwa miejscowość pełna jest obecnie bujnej roślinności, zadbanych kwiatów i rozłożystych drzew, dzięki czemu można odpocząć tutaj w ciszy, a przy okazji poznać codzienne życie Balijczyków, ich zwyczaje i obrzędy.

Jako że w animistycznych wierzeniach balijskich dom uważa się za istotę posiadającą duszę, można tylko sobie wyobrazić jak bardzo dbają o niego jego mieszkańcy. Dom Kadeka, podobnie jak inne tradycyjne domostwa na Bali, składa się z kilku osobnych budynków, a także domowej świątyni. Wszystko ogrodzone jest murem, a ten zwieńczony ozdobną bramą. Wejścia na teren prywatny Kadeka i jego rodziny strzegą figurki bożków, które chronią rodzinę przed demonami. To w tym miejscu domownicy składają dary składające się ze słodyczy i kwiatów. Wszechobecny podczas pobytu w tym domu będzie zapach kadzidła nieopodal świątyni.

W ogrodzie znajduje się oczko wodne, fontanna, zwierzęta domowe oraz bardzo zadbane kwiaty. Warto dodać, że pobyt w domu Kadeka wzbogacony jest o niekonwencjonalne atrakcje, które tym bardziej pozwalają na poznanie lokalnej obyczajowości i kultury. Mama Kadeka organizuje dla Gości lekcję gotowania z degustacją czy naukę wytwarzania oleju kokosowego. Ponadto można tutaj wziąć udział w trekkingu do sąsiedniej wioski i po okolicy. Zakwaterowanie w tym miejscu to także niepowtarzalna okazja do poznania typowo balijskich smaków w ich autentycznym wydaniu.DLACZEGO POLECAMY

  • Niepowtarzalna okazja do zamieszkania w tradycyjnym balijskim domu, który składa się nie tylko z budynków mieszkalnych, ale też świątyni i pięknego ogrodu
  • Świetna oferta dodatkowych atrakcji: lekcja gotowania z mamą Kadeka, nauka wytwarzania oleju kokosowego, trekking
  • Korzystne położenie domostwa w cichej i spokojnej okolicy pełnej pięknej roślinności
  • Pokoje, w których kwaterowani są Goście, są proste, ale czyste i wygodne


Minusy

  • Wspólna łazienka
  • Brak ciepłej wody
Zwiń
Galeria

Piękny, tradycyjny balijski dom z bujnym ogrodem i świątynią. Dodatkowo można skorzystać z lekcji gotowania i wytwarzania oleju kokosowego.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Indonezja podróż - Kultura Bali oraz rajskie Gili

Od 7500 zł

Indonezja - Ubud, wulkan Batur, Bangli, Gili

Indonezja to nieprawdopodobny kalejdoskop barw i wrażeń. Razem z nami odkryjecie jej wyjątkowość. Proponujemy poznanie prawdziwego Bali i życia jego mieszkańców. Do tego wyspa Gili - skrawek raju na morzu Balijskim.

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować