HIMALAJE Z MELLEREM!

06.02.2017

“Świtało, kiedy ocknąłem się w autobusie do Manali. Jechaliśmy już przez Himalaje. Na skale po lewej stronie drogi, ponad rzeką wijącą się w rozłożystej dolinie dawno temu wykuto napis: “Zawsze oczekuj nieoczekiwanego”.” (“Miraż”, Andrzej Meller, 2011)

Kolejna podróż azjatyckimi śladami Andrzeja Mellera. Tym razem Andrzej pokaże Wam ośnieżone szczyty, zielone doliny, urwiste rzeki, wsie, miasteczka, święte miejsca oraz zapozna Was z góralami indyjskich Himalajów. Odwiedzimy miejsca związane z debiutancką książką Andrzeja, pt. “Miraż. Trzy lata w Azji”. Riszikesz, Manali, Szimla, Dharamsala, Bir czy Armitsar – te magicznie brzmiące nazwy są na wyciągnięcie ręki. Będziecie dużo się ruszać, jeść sporo pierożków momo i pertraktować ze sprzedawcami kaszmirskich szali. A jak się Wam poszczęści, to może spotkacie nawet jego świątobliwość Dalajlamę.

PODSUMOWANIE

  • Wyjazd: 29 kwietnia – 14 maja 2017,
  • Grupa: 12 osób, standard 3* butikowe hotele
  • Cena: 9.880 zł (od osoby w pokoju dwu-osobowym)

Himalaje z MelleremDelhi - miniaturkaAmritsar

PLAN PODRÓŻY

Dzień 1-3 – Delhi (odkrywanie fascynującej historii miasta z zabytkami nie z tej ziemi)

Dzień 3-5 – Rishikesh (światowa stolica jogi, rozpoczęcie duchowej wędrówki w mitologicznym mieście u podnóży Himalajów nad Gangesem)

Dzień 5-7 – Shimla (klimatyczne miasteczko w północnych Himalajach)

Dzień 7-10 – Manali (relaks wśród idyllicznych widoków, kąpiele w wodach termalnych)

Dzień 10-12 – Bir (zagłębienie w tybetańską kulturę)

Dzień 12-14 – Dharamsala (poszukiwania Dalajlamy w małej Lhasie)

Dzień 14-15 – Amritsar (święte miasto Sikhów i eksplozja smaków wspaniałej kuchni)

Meller A - MirażAndrzej Meller, lat 40, z wykształcenia antropolog kultury. Z zawodu reporter i pisarz, który pracował w czasie konfliktów w Gruzji, Afganistanie, na Sri Lance i w Libii. Po tej ostatniej wojnie osiadł w Wietnamie, gdzie żył ponad 3 lata. Jest autorem także dwóch innych reporterskich książek: “Miraż. Trzy lata w Azji”, “Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie” oraz “Zenga, zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki”. Poza tym jest osobą kontaktową, wesołą i świetnie się z nim podróżuje.

 

 

 

 

 

KONTAKT: 12 358 58 58

Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować